AktualnościOstrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Legnicy. Burze, gradobicie i silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Legnicy. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na obszarze Dolnego Śląska, w tym także w powiecie legnickim, spodziewać się dziś można burz z gradobiciem oraz silnego wiatru, który w porywach wiać może z prędkością nawet do 90 km/h.

Meteorolodzy z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h.. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie oznaczone jest jako 2 stopnia i aktualne będzie od dziś od godziny 15:00 do jutra do godziny 4:00.

Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o to, by na parapetach, tarasach i balkonach nie pozostawić przedmiotów, które mogłyby w wyniku silnego wiatru stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia naszego lub osób postronnych. Kierowcy natomiast powinni się dziś wystrzegać parkowania w pobliżu drzew, słupów linii energetycznych czy w pobliżu starych budynków, których stan techniczny mógłby stanowić zagrożenie dla zaparkowanego pojazdu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button