AktualnościOstrzeżenia meteorologiczne

Burze z silnym wiatrem i gradobiciem. Ostrzeżenie meteorologiczne

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na przeważającym obszarze Dolnego Śląska, w tym także w powiecie legnickim, spodziewać się dziś można burz z wystąpieniem opadów deszczu oraz silnego wiatru, który w porywach wiać może z prędkością nawet do 65 km/h. Możliwe opady gradu.

Meteorolodzy z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Możliwy grad. Ostrzeżenie oznaczone jest jako 1 stopnia i aktualne będzie dziś od godziny 12:00 do godziny 20:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.

Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o to, by na parapetach, tarasach i balkonach nie pozostawić przedmiotów, które mogłyby w wyniku silnego wiatru stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia naszego lub osób postronnych. Kierowcy natomiast powinni się dziś wystrzegać parkowania w pobliżu drzew, słupów linii energetycznych czy w pobliżu starych budynków, których stan techniczny mógłby stanowić zagrożenie dla zaparkowanego pojazdu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button