Miedź Legnica

Mecze Miedzi przy pustych trybunach?

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do organizatorów imprez masowych o ich odwoływanie. PKO Ekstraklasa już zdecydowała, że wprawdzie mecze się odbędą, ale bez udziału publiczności. PZPN ogłosił ponadto, że także mecze pucharowe oraz rozgrywki 1 i 2 ligi nie mogą mieć charakteru imprezy masowej. To oznacza, że najbliższe mecze Miedzi prawdopodobnie odbędą się przy pustych trybunach.

– Koronawirus to realne zagrożenie, Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcemy zapobiegać raczej, niż leczyć. W Hiszpanii w ciągu tylko jednej doby odnotowano 400 nowych przypadków, wszyscy widzimy, co się dzieje we Włoszech. To nasi sąsiedzi – powiedział dziś premier Morawiecki, przypominając jednocześnie, że to właśnie imprezy masowe były jedną z przyczyn szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Niemczech, czy we Włoszech.

Na reakcję włodarzy PKO Ekstraklasy nie trzeba było długo czekać. – W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności – poinformował Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił też, iż zgodnie z zaleceniami władz państwowych, rozgrywki pucharowe a także rozgrywki pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania. Taka decyzja oznacza, że mecze piłkarskie w Polsce aż do odwołania będą rozgrywane bez udziału publiczności (chyba że kluby wprowadziłyby limit obecnych widzów do 999 osób, unikając w ten sposób miana imprezy masowej, co jest jednak mocno wątpliwe). Ponadto marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu i Ukrainą w Chorzowie odbędą się przy pustych trybunach.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 13

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button