Legnica 112Policja

Legniccy policjanci i celnicy zlikwidowali jaskinię hazardu

Mimo że organizowanie nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest wysokimi karami, ten proceder wciąż “kwitnie”. Policjanci i celnicy są i będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw. Kolejną jaskinię hazardu odkryto w lokal znajdujący się przy jednej z głównych ulic w centrum Legnicy. Żeby dostać się do środka, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą musieli użyć siły. Zgodnie z przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Wczoraj około godziny 22.00 policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali akcję, gdzie siłowo weszli do jednego z lokali znajdującym się przy jeden z głównych ulicy w centrum Legnicy. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że w pomieszczeniu miało znajdować się kilka automatów do gier hazardowych, na które wymagana jest specjalna koncesja. Ta informacja bardzo szybko potwierdziła się. W momencie wejścia funkcjonariuszy do lokalu urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy.

Na ujawnionych i zabezpieczonych 10 automatach do gier hazardowych zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W lokalu znajdowała się 33-letnia mieszkanka Legnicy. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli znajdujący się tam sprzęt elektroniczny

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button