AktualnościInwestycje drogowe

Będzie rondo na Jaworzyńskiej przy LSSE. Jest rządowe dofinansowanie

Legnica otrzymała  29,4  mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę skrzyżowania ulicy Jaworzyńskiej z drogą gminną (w pobliżu  zakładów Winkelmann w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej) na rondo turbinowe.

– To kolejna ważna inwestycja drogowa w naszym mieście – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski, który dzisiaj odebrał symboliczny czek w Warszawie. – Dzięki powstaniu w tym miejscu ronda turbinowego znacznie poprawi się dojazd i wyjazd z zakładów LSSE, przepustowość, płynność i bezpieczeństwo ruchu pojazdów.

Ta bardzo potrzebna inwestycja drogowa obejmie oprócz budowy ronda turbinowego także powstanie ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia, przebudowę kanalizacji deszczowej. Planowany termin realizacji w latach 2023 – 2026.

Ul. Jaworzyńska jest jedną z najważniejszych arterii w mieście. Stanowi połączenie autostrady A4 – w ciągu obwodnicy zachodniej z  drogami ekspresową S3, krajową nr 94 i wojewódzką nr 364. Jest także główną trasą dojazdową do LSSE zarówno dla pracowników jaki i dostaw. To powoduje duże natężenie ruchu i zatory. Budowa ronda znacznie te trudności usunie.

– Dziękuję pracownikom wydziału rozwoju miasta za przygotowanie potrzebnej dokumentacji oraz panu Krzysztofowi Kubowowi, sekretarzowi stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za udzielone wsparcie – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, ze rozwój infrastruktury zwiększającej atrakcyjność inwestycyjną miasta jest jednym z priorytetów. I właśnie przebudowa skrzyżowania na ul. Jaworzyńskiej jest kolejnym tego przykładem.

Przypomnijmy, że w minionym roku została otwarta nowa arteria komunikacyjna w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Ten bardzo ważny dla naszego miasta układ komunikacyjny usprawnił dojazd do wielu newralgicznych miejsc. Połączył m.in.  atrakcyjny teren inwestycyjny z istniejącymi i powstającymi zakładami oraz drogami A4 i S3. Po włączeniu jej do budowanej obecnie zbiorczej drogi południowej (etap III) odciąży ruch w centrum miasta, ułatwi też dojazd do osiedli, szkół i szpitala i zakładów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W minionym roku powstała też droga klasy Z, łącząca ul. Giełdową (dawną Myśliwską) z terenami produkcyjno-usługowymi (tzw. Legnica II) i obwodnicą zachodnią. Budowa tej drogi była  kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji, związanej z uzbrojeniem i budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button