- REKLAMA -
Galeria SztukiKultura

Wernisaż wystawy Videosytezy 2 w Galerii Ring

Przed nami kolejna odsłona Festiwalu Form Audiowizualnych Intermediale. Galeria Ring będzie gościć wystawę Videosyntezy 2, która jest jego częścią. Dzięki tej inicjatywie mamy okazję doświadczyć najnowszych światowych dokonań w dziedzinie sztuk audiowizualnych bez konieczności podróży do Wrocławia, Berlina czy Londynu.

Ekspozycja będzie dostępna do 24 listopada, a jej wernisaż odbędzie się już 21 października (piątek) o godz. 18.00. Wstęp wolny. Po wernisażu przeniesiemy się do Sali Maneżowej LCK na pierwsze z festiwalowych koncertów (godz. 19.00). Bezpłatne wejściówki można odebrać w Galerii Ring.

W ramach Festiwalu 27.10. (czwartek) odbędzie się również koncert Kit’a Younga i Krzysztofa Pawlika w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu (ul. Działkowa 15).

Videosyntezy 2 przeniosą nas do świata twórczości artystów audiowizualnych, korzystających z analogowych i hybrydowych narzędzi kreacji obrazu. Na ekspozycji możemy oglądać prace wykonane w technice analogowej syntezy wideo oraz prace hybrydowe, na pograniczu różnych technologii, artystów z Polski i ze świata. Prezentowane dzieła są efektem naboru, do którego zgłoszonych zostało 138 prac artystów z 26 krajów. Tematem wystawy są wzajemne wpływy muzyki eksperymentalnej i video artu.

W 2020 roku w ramach Intermediale odbyła się – również w przestrzeni Galerii Ring – pierwsza edycja wystawy Videosyntezy, która prezentowała ponad 80 prac, 22 artystów z Polski, USA, Włoch, Argentyny, Islandii i Niemiec. Do ekspozycji został wydany dwujęzyczny katalog, pierwsza tak obszerna drukowana publikacja na temat współcześnie tworzonej syntezy modularnej wideo.

Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale to wydarzenie prezentujące audiowizualne projekty sceniczne, instalacje i performanse oparte na eksperymentalnym współistnieniu dźwięku i obrazu. Na tegorocznej edycji w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury wystąpią twórcy sztuk audiowizualnych z USA, Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii i Polski. Program wydarzeń dostępny jest na stronie intermediale.com.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Netcetera, przy współorganizacji Galerii Sztuki w Legnicy oraz Legnickiego Centrum Kultury. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Galerii Satyrykon i Galerii Ring.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button