- REKLAMA -
Kultura

„Wyobraźnia i Pamięć”. Wernisaż wystawy Marii Król

Zapraszamy na wernisaż wystawy Marii Król, utalentowanej artystki legnickiej, która prezentuje swoje niezwykłe prace pod tytułem „Wyobraźnia i Pamięć”. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 w Galerii Ring, otwierając jednocześnie ekspozycję, która potrwa do 21 stycznia 2024 roku.

Maria Król, artystka wszechstronna o bogatym dorobku zawodowym, dotyka w swojej twórczości uniwersalnych tematów egzystencjalnych, zamkniętych w estetycznej formie. Jej prace uzyskują wyjątkową formę dzięki technice pastelu, będącej równowagą między delikatnością a efektownością, trudnością a rozgrywaną na granicy malarstwa i rysunku. Pełnoprawnym elementem kompozycji są barwne plamy, a pastel pełni funkcję zarówno kredki, jak i pędzla, łącząc w jedno zdolności artystki w dziedzinie malarstwa i rysunku.

Maria Król to nie tylko artystka, lecz także poetka, projektantka, dekoratorka, urodzona i wychowana na Ziemi Krośnieńskiej. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1963), związana z Legnicą od 1969 roku, gdzie pracowała w dziale reklamy przedsiębiorstw handlowych oraz zajmowała się projektowaniem okładek wydawnictw. W latach 1990-2004, a po reformie administracyjnej w Legnickiej Bibliotece Publicznej, pełniła funkcję specjalisty ds. reklamy.

Maria Król jest autorką dziesiątek projektów okładek do książek, logotypów, plakatów, a także wystroju wnętrz. W swojej twórczości artystycznej łączy pastel i malarstwo z grafiką użytkową, współpracując m.in. z synem Radosławem Miśtą, ekspertem w dziedzinie grafiki komputerowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button