- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legnicka drogówka podsumowała akcję “PRĘDKOŚĆ”

W ostatni piątek sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili działania pod kryptonimem “Prędkość”. Podczas akcji zatrzymano jedno uprawnienie do kierowania pojazdami za jazdę z prędkością ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Podczas piątkowych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy skontrolowali 64 pojazdy i ujawnili 59 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Policjanci zatrzymali  kolejne  uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym – relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Przypominamy, że prędkość jest przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.  Dlatego apelujemy o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

 

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button