Legnica 112Policja

Kierowca był tak naćpany, że ekspresówką jechał “pod prąd”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zakończyli niebezpieczną jazdą samochodem „pod prąd” drogą ekspresową S-3. Na szczęście mężczyzna swoim bezmyślną jazdą nie doprowadził do żadnego zdarzenia drogowego. Podczas kontroli okazało się, że 62-latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w najbliższym czasie za swoje nieodpowiedzialne zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

12 lutego 2024 roku o godzinie 09.50 patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas patrolowania drogi S-3 otrzymał informację, że w kierunku Lubina jedzie „pod prąd” kierujący pojazdem marki Opel. Policjanci natychmiast udali się we wskazany kierunek. Po chwili funkcjonariusze zauważyli pojazd jadący po niewłaściwej stronie jezdni.

Po dojechaniu do pojazdu policjanci za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych, a także gestów dawali do zrozumienia kierującemu, że jedzie „pod prąd” Kierujący kompletnie nie zwracał uwagi na policjantów kontynuował jazdę za znaczną prędkością, wymijając prawidłowo jadące pojazdy oraz wykonując niebezpieczne manewry skrętu na całej szerokości jezdni. W pewnym momencie kierujący zatrzymał swój pojazd i zaczął zawracać. Mężczyzna zjechał na MOP Kochlice, gdzie porzucił swój pojazd, a sam schował się za drewnianą wiatą.

Policjanci wylegitymowali kierującego, który okazał się być 62-letnim mieszkańcem powiatu świdnickiego. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci nabrali podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało obecność w ślinie środków odurzających. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań oraz zatrzymano jego uprawnienia do kierowania pojazdami – relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego w najbliższym czasie za swoje nieodpowiedzialne zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button