Legnica 112Policja

Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce. Akcja legnickiej policji

Dzisiaj od samego rana Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą działania pod nazwą „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Głównym celem tych działań jest zwrócenie uwagi kierowcom na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich niebezpiecznych zachowań na tego typu drogach należy unikać, by nie doprowadzić do zdarzenia.

Policjanci legnickiej drogówki podczas prowadzonych działań “Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce” zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. Szczególnie na nadmierną prędkość, niesygnalizowanie wykonywanych manewrów, nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdów lub zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych – informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Sprawdzają również egzekwowanie przez kierujących nowych przepisów, które weszły w życie z dniem 1 lipca 2023 roku i dotyczą zakazu wyprzedzania pojazdów przez pojazdy z kategorii N2 i N3 oraz przez zespoły pojazdów.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, czy kierowcy stosują się do oznakowania pionowego oraz poziomego, zachowują wymaganą odległość między pojazdami oraz czy prawidłowo przewożą pasażerów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button