- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza na kolejny sezon wirtualnych spacerów historycznych

Kilkadziesiąt miejsc, wiele ciekawostek i sześciu przewodników. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne.

Pierwszy 4 lipca. O biznesach tych wielkich i tych małych opowie Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi. Ruszymy w podróż do niemieckiej Liegnitz, która swą wielkość zbudowała głównie dzięki kreatywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Poznamy też polskich przedsiębiorców i powojenne fabryki Legnicy. Pokażemy wyroby, z których słynęły i które miały wzięcie także za granicą.

Wirtualne legnickie spacery historyczne zawsze o godz. 14 w niedziele: 4 lipca „Śladami małych i dużych legnickich biznesów”, 25 lipca „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”, 29 sierpnia „Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic”, 26 września „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914” i 31 października „Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy”.

HARMONOGRAM WIRTUALNYCH LEGNICKICH SPACERÓW HISTORYCZNYCH

4 lipca 2021       – Śladami małych i dużych legnickich biznesów
25 lipca 2021       – Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia
29 sierpnia 2021   – Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic
26 września 2021 – Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.
31 października 2021 – Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy

Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery były kontynuowane, ale nie były to tradycyjne wędrówki pieszo po mieście, tylko spacery w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, Muzeum Miedzi postanowiło kontynuować projekt, w którym po raz kolejny przypomnimy zapomniane miejsca oraz przedstawimy nie zawsze znaną historię naszego miasta. Tak jak w ubiegłym roku, zaproponujemy cykl pięciu spacerów, które będą publikowane w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14. Przybliżymy historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabierzemy w piękne zakątki Zakaczawia, pokażemy urok legnickich kamienic, a także opowiemy, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta, natomiast miłośnikom wątków archeologicznych przypomnimy, jak powstawały okoliczne grodziska. Filmy będą dostępne na muzealnym Facebooku, kanale YouTube oraz stronie internetowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button