- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza na kolejny sezon wirtualnych spacerów historycznych

Kilkadziesiąt miejsc, wiele ciekawostek i sześciu przewodników. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne.

Pierwszy 4 lipca. O biznesach tych wielkich i tych małych opowie Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi. Ruszymy w podróż do niemieckiej Liegnitz, która swą wielkość zbudowała głównie dzięki kreatywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Poznamy też polskich przedsiębiorców i powojenne fabryki Legnicy. Pokażemy wyroby, z których słynęły i które miały wzięcie także za granicą.

Wirtualne legnickie spacery historyczne zawsze o godz. 14 w niedziele: 4 lipca „Śladami małych i dużych legnickich biznesów”, 25 lipca „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”, 29 sierpnia „Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic”, 26 września „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914” i 31 października „Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy”.

HARMONOGRAM WIRTUALNYCH LEGNICKICH SPACERÓW HISTORYCZNYCH

4 lipca 2021       – Śladami małych i dużych legnickich biznesów
25 lipca 2021       – Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia
29 sierpnia 2021   – Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic
26 września 2021 – Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.
31 października 2021 – Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy

Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery były kontynuowane, ale nie były to tradycyjne wędrówki pieszo po mieście, tylko spacery w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, Muzeum Miedzi postanowiło kontynuować projekt, w którym po raz kolejny przypomnimy zapomniane miejsca oraz przedstawimy nie zawsze znaną historię naszego miasta. Tak jak w ubiegłym roku, zaproponujemy cykl pięciu spacerów, które będą publikowane w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14. Przybliżymy historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabierzemy w piękne zakątki Zakaczawia, pokażemy urok legnickich kamienic, a także opowiemy, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta, natomiast miłośnikom wątków archeologicznych przypomnimy, jak powstawały okoliczne grodziska. Filmy będą dostępne na muzealnym Facebooku, kanale YouTube oraz stronie internetowej.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button