KulturaMuzeum Miedzi

Ferie zimowe z Muzeum Miedzi. Sprawdź ofertę

Muzeum Miedzi zaprasza na artystyczne ferie zimowe (15 – 28 stycznia). Będzie można również zobaczyć najnowsze wystawy m.in. “Srebro Trzebowian i Piastów. Wczesnośredniowieczne skarby okolic Legnicy”, “15 lat Kolei Dolnośląskich” czy “Spokój i przestrzeń. Malarstwo skandynawskie z prywatnej kolekcji”.

Na warsztaty obowiązuje rezerwacja: 798-654-247.

Warsztaty stałe i na ferie

1. Tajniki metaloplastyki. Biżuteria, dizajnerskie ozdoby do domu i na różne okazje (warsztaty płatne organizowane dla grup po wcześniejszej rezerwacji)
Jest czerwona, zdrowa i plastyczna. Wykorzystuje się ją w elektronice, budownictwie, do produkcji przedmiotów użytkowych, ale i w sztuce. Z miedzianego drutu bez trudu można zrobić biżuterię, wieszadełka i inne drobiazgi, które ozdobią dom. A że miedź to metal, który ostatnio jest modny zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i produkcji biżuterii, zapraszamy na warsztaty cięcia, gięcia, wyplatania tego metalu.
Zajęcia obejmują: spacer po wystawie „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”; zapoznanie się z tematem wykorzystywania miedzi przez człowieka, rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności, warsztaty wykonywania ozdób z miedzianego drutu.

czas: około 60 minut, wiek – od 6 lat, cena – 10 zł od osoby

2. Legnica inspiruje. Stwórz własny magnesik
Zamek Piastowski, Akademia Rycerska, katedra, fontanny Neptuna i panny wodnej – Legnica ma wiele zabytków, które warto poznać. Przez lata wielu artystów uwieczniało miejskie widoki na swoich obrazach. Jednym z nich był Theodor Blätterbauer, który uchodzi za jednego z najważniejszych rysowników krajobrazu i architektury na dziewiętnastowiecznym Śląsku. Pobawmy się malarzy, który utrwalają piękno miasta i ślady jego przeszłości. Namalujmy to na drewnianych płytkach, z których powstanie magnesik na lodówkę bądź inne wybrane przez nas miejsce. Będzie sympatyczną ozdobą naszego mieszkania.
Zajęcia muzealno-warsztatowe obejmują: spacer po wystawie „Świat utracony. Theodor Blätterbauer (1823-1906)”, ćwiczenie zdolności manualnych i kreatywności.

czas: około 60 minut, wiek – od 6 lat, cena – 10 zł od osoby

3. Torba z pomysłem. Przenieś się do magicznej Legnicy
Torba na zakupy – oby tylko nie foliowa! Podczas wakacji możemy nam służyć do noszenia i jako znak rozpoznawczy. Nie może więc być nudna i bez fantazji. Noszona na ramieniu i ozdobiona legnickim motywem (zabytkiem, pomnikiem, budynkiem) może nas wyróżniać, a na wyjeździe pokazać piękno Legnicy.
Uczestnicy warsztatów, używając farb, mazaków do tkanin oraz inspirując się przygotowanymi materiałami graficznymi i zdjęciowymi o Legnicy, stworzą własną, niepowtarzalną torbę z wakacyjnym logo miasta.
Zajęcia będą inspiracją do przedstawienia obiektów, które nieodłącznie kojarzą się z Legnicą i stanowią o jego wyjątkowości. Pozwolą przybliżyć ich historię, zapoznać się ze sztuką, kulturą i architekturą naszego miasta.

czas: około 60 minut, wiek – od 6 lat, cena – 10 zł od osoby

4. Ale to będzie zabawa! Zaprojektuj maskę karnawałową
Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie wykonać kolorowe maski, które przydadzą się podczas Karnawałowej zumby, balu przebierańców. Każda maska będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. To doskonała okazja, kiedy dzieci będą mogły dać się ponieść fantazji w pracy twórczej, a jednocześnie ćwiczyć zdolności manualne i poznawać nowe techniki plastyczne.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button