KulturaMuzeum Miedzi

Muzeum Miedzi ponownie zaprasza na Wtorki Muzyczne

Z nowym rokiem do Legnickiego Muzeum Miedzi powracają „Wtorki Muzyczne”, czyli cykl koncertowych spotkań Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Legnicy. Wydarzenia te będą dedykowane mieszkańcom naszego miasta i wszystkim chętnym słuchaczom – wstęp bezpłatny.

Uczniowie i nauczyciele, będą spotykać się z Państwem w jeden z wtorkowych wieczorów każdego miesiąca, prezentując tematycznie dobrane utwory muzyczne, w rozmaitych składach i odsłonach.

Pierwszy koncert, o nieskromnym tytule „Konkursowym krokiem w Nowy Rok” odbędzie się w najbliższy wtorek – 09.01.2024r. o godzinie 17.00, w Muzeum Miedzi  – budynek Akademii Rycerskiej ul. Chojnowska 2. Będzie to okazja do usłyszenia uczniów prezentujących swoje umiejętności i osiągających sukcesy podczas konkursów krajowych oraz międzynarodowych.

W repertuarze znajdą się utwory kompozytorów takich jak: Mieczysław Karłowicz, Henryk Wieniawski, Wojciech Kilar, Nicolo Paganini, Pablo Sarasate czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Nie może zabraknąć  też oczywiście Fryderyka Chopina. Serdecznie zapraszamy!

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button