- REKLAMA -
AktualnościMuzeum Miedzi

Zamek Piastowski w Legnicy otwiera się dla turystów i zwiedzających

Zamek Piastowski w Legnicy od 3 maja będzie już czynny dla turystów. Tego dnia rusza sezon turystyczny, a po zabytku od środy do niedzieli oprowadzał będzie przewodnik. W tym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć relikty romańskiej kaplicy, wejść na wieżę św. Piotra, z której rozciąga się panorama na Legnicę i okolice, udostępniona zostanie także wieża św. Jadwigi ze słynną zieloną komnatą.

Zwiedzanie zamkowych przestrzeni będzie możliwe od środy do niedzieli w godz. 10-17 (ostatnie wejście o godz. 16), oczywiście tylko w towarzystwie przewodnika. Wstęp dla wszystkich bezpłatny, wejściówki uprawniające do wejścia do odebrania w znajdującej się na dziedzińcu zabytku w kasie. Możliwa rezerwacja pod tel. 798-654-247. Szczegóły: https://tiny.pl/wbwt7. Ruch turystyczny w obiekcie organizuje Muzeum Miedzi w Legnicy.

Zamek to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat (do 1945 r.) był siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych, dziś mieszczą się w nim instytucje oświatowe. Ziemne usypisko, które wypiętrza budowlę ponad okoliczny teren, kryje zalążek obecnego miasta.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button