- REKLAMA -
AktualnościKulturaLegnickie Centrum Kultury

Święto Legnicy 2019 [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się Święto Legnicy 2019. W tym roku odbędzie się ono w dniach 21-23 czerwca i tradycyjnie zostanie zorganizowane na terenie byłego poradzieckiego lotniska. Wiemy już kto w tym roku zagra i zaśpiewa dla Legniczan.

Pierwszego dnia czeka nas tradycyjny już koncert “Disco polo z Radiem Plus Legnica”. Koncert ten z roku na rok gromadzi coraz większe tłumy, co dowodzi że disco polo przechodzi w naszym kraju istny renesans. W tym roku dla miłośników tego rodzaju muzyki wystąpią: Bayera (znani m. in. z przeboju “Ta szalona dziewczyna”), góralski zespół Zbóje z Zakopanego, Basta (“Kocham ten stan”, “Razem w stronę słońca czy “Serce nie Facebook”) i Czadoman, czyli twórca znanego hitu “Ruda tańczy jak szalona”.

W sobotę legnickiej publiczności zaprezentują się dwa legnickie zespoły: Anastasis – grupa łącząca chrześcijańskie przesłanie z muzyką metalową oraz doskonale znana w naszym mieście grupa PHOTONY, których kojarzymy z takich przebojów jak “Na niby i naprawdę” czy “Przytulam te chwile”. Gwiazdą wieczoru będą Baron i Tomson, czyli olsztyński zespół Afromental, którzy zaprezentują w Legnicy swoje największe hity a wśród nich być może znajdą się takie utwory “Pray 4 Love”, “Radio Song” czy “Rollin’ With U”.

Ostatni dzień Święta Legnicy to przede wszystkim koncert znakomitego Tomasza Organka i jego zespołu Ørganek. Można się więc spodziewać porywającego koncertu podczas którego usłyszymy takie hity jak “Głupi ja”, “Nie lubię” czy “Rilke”. Nieco wcześniej na scenie pojawi się idol nastolatek, czyli Dawid Kwiatkowski. Koncertową niedzielę rozpocznie jednak Agata Sobocińska, zdobywająca coraz większą popularność w Polsce piosenkarka ze Szczecina.

Nie zabraknie też atrakcji dodatkowych. Do Legnicy znowu zawita Holi Festival – Święto Kolorów (21 czerwca). Będzie też wesołe miasteczko, strefa cateringu i strefa wystawców. Święto Legnicy potrwa od 21 do 23 czerwca a wszystkie koncerty odbędą się na byłym poradzieckim lotnisku.

plakat SWIETO LEGNICY 2019 JPG

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button