AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ulicy Sikorskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego między skrzyżowaniami z al. Piłsudskiego i ul. Sudecką zapowiada w środę 16 listopada  wprowadzenie czasowej organizacji ruchu. Będzie ona polegała na zamknięciu jezdni wschodniej (od strony kościoła) na odcinku od Ronda Dywizjonu 303 do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Przewidywany termin prac na tym etapie do 30 stycznia  2023 r.

Inwestycję zrealizuje  konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł.  Był to drugi przetarg. Na to zadanie Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę ok. 600 metrowego odcinka ul. Sikorskiego. Obejmie to rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

To będzie kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica  Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul.. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button