Aktualności

Będą zmiany w organizacji ruchu z okazji Dnia Wszystkich Świętych

W związku z nadchodzącym 1 listopada, czyli Dniem Wszystkich Świętych, miasto przygotowuje się do zmian w organizacji ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort wszystkim mieszkańcom odwiedzającym groby swoich bliskich. Zachęcamy wszystkich do korzystania z transportu publicznego, aby zminimalizować korki i utrudnienia w ruchu.

Oto szczegóły zmian, które były wprowadzone także i w poprzednich latach:

  • ulica Wrocławska zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Neptuna do ul. Gwiezdnej. Wyjątkiem będą pojazdy komunikacji publicznej (MPK), taksówki, busy oraz dostawcy kwiatów i zniczy.
  • na ul. Wrocławskiej między pierwszą a drugą bramą cmentarza zostanie wyznaczony postój dla taksówek.
  • na ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Pątnowskiej do ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.
  • na ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Dmowskiego, na ul. Kwiatowej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Kazimierza Wielkiego, na ul. Brackiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Cmentarnej oraz na ul. Cmentarnej od ul. Wrodawskiej do ul. Kazimierza Wielkiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
  • na odcinku ul. Kwiatowej od ul. Cmentarnej do al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA oraz al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA zostanie wyłączony z ruchu kołowego, z wyjątkiem pojazdów MPK, taksówek, busów oraz dostawców kwiatów i zniczy.

Na skrzyżowaniu ulic Neptuna i Wrocławskiej oraz przy III bramie cmentarza funkcjonariusze policji będą kierować ruchem, aby zminimalizować utrudnienia i zapewnić bezpieczeństwo pieszych.
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wrocławska – Neptuna zostanie przestawiona w tryb migającego światła żółtego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button