AktualnościInwestycje drogowe

Prace przy przebudowie placu Słowiańskiego już mocno zaawansowane

Coraz bardziej widać postęp prac na przebudowywanym placu Słowiańskim. Obecnie główne prace drogowe koncentrują się na wyłączonej z ruchu jezdni południowej i samym placu.

Zbudowana została m.in. m.in. nowa zatoka autobusowa, położona kostka i płyty na chodniku i ścieżce rowerowej, podbudowa na jezdni i krawężniki. Przed urzędem miasta położono także kamienną nawierzchnię, doprowadzono nową jezdnię do ul Wjazdowej. Zbudowano rondo. Trwają zaawansowane prace w przejściu podziemnym.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej.

Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję. Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład. Planowany termin zakończenia pac w listopadzie br.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button