AktualnościInwestycje drogowe

Remont ulicy Gwiezdnej. Zmiana w organizacji ruchu

Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane we Wrocławiu, czyli wykonawca remontu ul. Gwiezdnej informuje, że od poniedziałku, 8 lipca, zmieni się organizacja ruchu. Wjazd w ulicę Gwiezdną będzie możliwy zarówno od ul. Wrocławskiej i al. Piłsudskiego. Wyłączony z ruchu zostanie środkowy odcinek ulicy. Zatoki postojowe od nr 1do 15 zostaną udostępnione dla parkujących.

Remont ul. Gwiezdnej rozpoczął się na początku czerwca tego roku. Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni asfaltowej na jezdni, miejscach parkingowych (kostka betonowa) oraz regulację wpustów deszczowych i włazów studni kanalizacyjnych.

Co już zrobiono? – Gotowe są dwie zatoki postojowe, na których można zaparkować samochody – mówi Łukasz Kuczyński, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Teraz rozpoczynamy remont trzeciej zatoki. Samochody będą na razie jeździły po sfrezowanej jezdni. Dlatego prosimy kierowców o zachowanie ostrożności. Asfalt na jezdni będzie wyłożony po remoncie trzeciej zatoki.

Prace są wykonywane etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Przetarg na remont ul. Gwiezdnej od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej wygrało Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane we Wrocławiu. Koszt ok. 916 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac – koniec sierpnia br.

Remont ul. Gwiezdnej był bardzo potrzebny z powodu zdewastowanej nawierzchni. Po jego zakończeniu kierowcy będą mieli komfortowe i bezpieczne warunki jazdy. Mieszkańcy zaś zaparkują auta na parkingach bez  dziur.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button