AktualnościLSSE

Firma SYTEC z Polkowic ze wsparciem od LSSE

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wręczyła decyzję o wsparciu firmie Systemy i Technologie Sp. z o.o. (SYTEC). Średnie przedsiębiorstwo produkujące w Polkowicach prefabrykaty z polimerobetonu rozbuduje jedną z funkcjonujących już hal produkcyjnych. W nowym obiekcie powstanie m.in. linia technologiczna związana z wytwarzaniem mieszanki kruszyw kwarcowych. Inwestycja o wartości 6 mln zł ma być zrealizowana do końca kwietnia 2025 r.

SYTEC jest producentem prefabrykatów budowlanych w technologii polimerobetonu. W ofercie firmy znajdują się np.: wanny do elektrolizy, odwodnienia liniowe, gzymsy mostowe czy prefabrykaty budownictwa tunelowego. W ramach nowej inwestycji firma planuje rozbudowę istniejącej hali w celu zwiększenia zdolności produkcyjnej polimerobetonowych zbiorników do elektrolizy. Docelowymi odbiorcami polimerobetonowych wanien elektrolitycznych są producenci miedzi i cynku, którzy wykorzystują w swojej technologii proces elektrolizy. W Polsce strategicznym klientem jest KGHM Polska Miedź S.A. Produkt trafia również na rynki zagraniczne m.in. do Szwecji, Belgii, Austrii i Hiszpanii. Firma zrealizowała dużą dostawę kanałów tunelowych dla Tunelu Visp w Szwajcarii, a także łupin z polimerobetonu dla potrzeb kanalizacji komunalnej we Francji.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy przestrzeń do rozwoju dla gigantycznych światowych inwestorów, ale też mniejszych, lokalnych przedsiębiorców i jest otwarta na współpracę z przedstawicielami różnych branż. Bardzo się cieszę, że polkowicka spółka SYTEC dołączyła do grona firm, które skorzystały z oferty Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem wysokiej jakości produktów z polimerobetonu funkcjonuje w naszym regionie już ponad 20 lat, ma bogate doświadczenie w obsłudze międzynarodowych klientów i nieustannie się rozwija. Wierzę, że otrzymana decyzja o wsparciu pomoże zwiększyć moce produkcyjne oraz sprostać bieżącym wymaganiom rynku

 – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Firma działa na polskim rynku od 2003 r. jako część międzynarodowej grupy ANCOR. Początkowo spółka zajmowała się produkcją kanałów i studni odwodnienia liniowego oraz prefabrykatów budownictwa mostowego. Z czasem firma SYTEC zaczęła także produkcję polimerobetonowych wanien do elektrolizy miedzi, które wcześniej produkowała firma ANCOR HMG Europa, będąca w tej samej grupie kapitałowej.

Firma SYTEC dysponuje bogatą infrastrukturą techniczną, w tym 6 halami produkcyjnymi w Polkowicach oraz sporą powierzchnią placów magazynowych. Przedsiębiorstwo posiada dobre warunki do produkowania dużych i bardzo dużych prefabrykatów. W 2018 r. SYTEC wprowadziła na rynek wielkogabarytowe zbiorniki wykonane z polimerobetonu do elektrolizy miedzi i cynku.

Efektem nowej inwestycji, możliwej dzięki decyzji o wsparciu otrzymanej od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będzie nie tylko ograniczenie wewnętrznej logistyki i wyeliminowanie pewnych etapów produkcyjnych, ale także zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz obniżenie kosztów produkcji z tym związanych

 – dodaje Stanisław Halarewicz, dyrektor generalny Systemy i Technologie Sp. z o.o.

W ciągu wielu lat nieprzerwanych dostaw firma była w stanie udoskonalić technologię w trzech kluczowych aspektach, jakimi są: wybór surowców, specjalizacja w projektowaniu wielkogabarytowych zbiorników, w tym obliczenia CAD/FEA, a także procesy produkcyjne i jakość – SYTEC jest czołowym producentem wielkogabarytowych zbiorników z polimerobetonu posiadającym certyfikat ISO 9001. Wiele zleceń SYTEC dotyczyło projektów prototypowych, które następnie weszły do produkcji seryjnej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button