AktualnościLSSE

Lider spawalnictwa ze wsparciem LSSE. Wybuduje w regionie nowy zakład

CLOOS WELDING PRODUCTS, wiodące przedsiębiorstwo w sektorze spawalnictwa, otrzymał decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wsparcie od LSSE pozwoli spółce na rozwój działalności w Źródłach w Gminie Miękinia poprzez rozbudowanie zakładów produkcyjnych, w których wdrażane będą zaawansowane projekty z automatyzacji i robotyzacji spawalnictwa. Nakłady inwestycyjne wynoszą 80 mln zł. Firma deklaruje zatrudnienie co najmniej 70 nowych pracowników oraz planuje zrealizować inwestycję do końca 2025 roku.

Grupa CLOOS, która powstała w 1919 roku, jest światowym liderem w zakresie spawalnictwa i automatyzacji procesów spawania. Spółka celowa, która realizuje inwestycje ESTUN z siedzibą w Nanjing w Chinach i Carl CLOOS Technika Spawalnicza GmbH z siedzibą w Haiger w Niemczech, opracowuje i dostarcza produkty oraz kompletne rozwiązania automatyzacji dla technologii spawania na całym świecie. Polski oddział, CLOOS WELDING PRODUCTS, w Krępicach koło Wrocławia działa od prawie 10 lat. Przedsiębiorstwo zamierza zbudować dodatkowy zakład do produkcji systemów robotów i sterowania robotami w Źródłach. Sprzedaż na rynek będzie prowadzona przez spółki należące do Grupy ESTUN.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na rozwój technologiczny, dlatego bardzo się cieszę na nową współpracę z liderem spawalnictwa. Robotyzacja procesów spawalniczych pozytywnie wpływa na ich efektywność, a także – co najważniejsze – bezpieczeństwo pracowników i użytkowników. W licznych zakładach na terenie LSSE możemy spotkać się z wytrzymałymi łączeniami elementów, składających się na maszyny produkujące urządzenia z różnorodnych sektorów. Spawalnictwo odgrywa kluczową rolę w przemyśle, a automatyzacja zapewnia usprawnienie oraz udoskonalenie procesów spawalniczych. Wierzę, że nowa inwestycja, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach Gminie Miękinia, przyczyni się do rozwoju całego regionu – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzięki blisko 200 wdrożeniom w Polsce oraz zaawansowanym komponentom od jednego dostawcy, CLOOS WELDING PRODUCTS zapewnia najwyższą jakość stanowisk zrobotyzowanych.

Decyzja o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwi CLOOS WELDING PRODUCTS realizację inwestycji o łącznej wartości 80 mln zł, obejmującej zakup gruntu, budowę hali, biura oraz innych budynków i obiektów. W pierwszym okresie w zakładzie będzie produkowane 5000 szt. robotów na rok. Docelowo zakład będzie produkował 15 000 robotów rocznie. Gmina Miękinia została wybrana ze względu na dobre doświadczenia w zakresie produkcji. Jesteśmy przekonani, że ta lokalizacja pozwoli uzyskać wykwalifikowany personel oraz dostawców, a uniwersytety i uczelnie techniczne zapewnią dostęp do wykształconych specjalistów – dodaje Christian Endlicher, prezes CLOOS WELDING PRODUCTS.

Firma angażuje się w pełną integrację systemów, co skutkuje optymalizacją procesów spawalniczych, obrabiarki CNC pozwalają na elastyczną reakcję na indywidualne potrzeby klienta, a stanowiska szkoleniowe i produkcyjne umożliwiają przeprowadzanie prób spawalniczych.

Zautomatyzowane procesy spawalnictwa to przyszłość, dlatego jesteśmy dumni z kolejnej wartościowej współpracy. CLOOS WELDING PRODUCTS produkuje zespoły takie jak: palniki spawalnicze, komponenty zasilające i całkowite urządzenia dla technologii spawania. W zakładzie będą realizowane również: sprzedaż, serwis, wspólne działania z uczelniami technicznymi i klastrami przemysłowymi, co nas szczególnie cieszy – podsumowuje Piotr Bober, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowy zakład ma produkować: roboty przemysłowe i kontrolery robotów, wysokowydajne palniki spawalnicze do zastosowań automatycznych, nowoczesne podajniki drutu spawalniczego, innowacyjne osie napędowe do robotów, zaawansowane technologicznie roboty spawalnicze, kompletne automatyczne stanowiska spawalnicze, komponenty peryferyjne do zautomatyzowanej technologii spawania, elementy i podzespoły robotów do zastosowania poza spawalnictwem np. w logistyce, branży automotive, przemyśle maszynowym, przemyśle spożywczym, nowoczesne i innowacyjne systemy sterowania i napędów do robotów.

W uroczystym wręczeniu decyzji o wsparciu w Centrum Konferencyjnym LSSE, oprócz zarządu i przedstawicieli Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz firmy CLOOS WELDING PRODUCTS, uczestniczył Łukasz Maciejewski, zastępca burmistrza Gminy Miękinia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button