- REKLAMA -
Aktualności

Energy Industry Mixer po raz pierwszy w Legnicy

Efektywność energetyczna, odzysk materiałów za pomocą technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowanie energii z odpadów to główne tematy kolejnej edycji Energy Industry Mixer, która w tym roku po raz pierwszy zorganizowana została w Legnicy. Przedstawiciele biznesu spotkali się w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, żeby porozmawiać o efektywności energetycznej. Miasto Legnica – od lat jest zaangażowane we wsparcie biznesu i aktywną współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Z myślą o rozwoju regionu, LSSE i miasto Legnica połączyły siły przy organizacji III edycji Energy IndustryMixer.

Wydarzenie zainaugurował, Ireneusz Zyska Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

– Żyjemy w trudnych czasach. Agresja Rosji na Ukrainę, szantaż energetyczny sprawia, że musimy w krótkiej perspektywie zagwarantować dostawy energii – powiedział Ireneusz Zyska.

Fabrizio Bosetti prezes Bosetti Global Consulting jeden z głównych organizatorów spotkania zwrócił uwagę, że kryzys to nie tylko problemy, ale także szansa na rozwój.

– Cieszę się, że wybraliście Legnicę na organizację tego przedsięwzięcia, bo niewątpliwie Legnica odgrywa ważną rolę na mapie Dolnego Śląska. Nasze działania związane z transformacją energetyczną od czasu konfliktu za wschodnią granicą były planowane i realizowane w ustabilizowanej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Teraz musimy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Dlatego tak ważna jest współpraca europejska oraz kooperacja rządu z samorządem i biznesem. Podczas spotkania samorządowcy mogli zapoznać się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów. Wśród kluczowych uczestników przedsięwzięcia znalazły się włoskie firmy, tj.: Fata EPC, Termomeccanica, Enerbrain, Montana, Ecotermica, BTS Biogas, Pietro Fiorentini, Amut, WTEC Gieffepi Group.


Organizatorami wydarzenia byli Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting przy wsparciu Miasta Legnica. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button