AktualnościDolny Śląsk

Przed nami kolejna mroźna noc. Apel Wojewody Dolnośląskiego

Przed nami kolejna mroźna noc, podczas której temperatura może spaść poniżej -10 stopni Celsjusza. W związku z tym Wojewoda Dolnośląski zwrócił się z apelem o szczególną czujność i sprawne działanie do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego.

Jak czytamy na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

W związku z trwającymi mrozami i związanych  Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń apeluje do organów samorządu terytorialnego, służb, straży oraz podmiotów niepublicznych o podejmowanie wszelkich niezbędnych działań wspierających, zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa dolnośląskiego, w tym osobom bezdomnym, z niepełnosprawnościami, samotnym, w podeszłym wieku oraz innym wymagającym opieki osoby drugiej.

Okres zimowy i znaczny spadek temperatur skłaniają do zwrócenia uwagi, czy osoby potrzebujące wsparcia mają zabezpieczone swoje podstawowe potrzeby w postaci opału, odpowiedniej odzieży, obuwia, leków, ciepłych posiłków, opłaconej energii elektrycznej, niezbędnych usług opiekuńczych. Istotne jest również właściwe skoordynowanie na poziomie gminy działań jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i służb porządkowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek oraz podmiotów niepublicznych, którym los osób najbardziej potrzebujących pomocy nie jest obojętny. To od naszej wrażliwości zależy ich zdrowie i życie. Czasem jeden telefon pozwoli na czas przyjść z pomocą i wesprzeć osoby potrzebujące.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przypomina o działającej bezpłatnej i całodobowej infolinii – 800 166 079. Pełniący dyżur pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego informują osoby szukające pomocy o tym, gdzie mogą ja znaleźć, pomagają w organizacji pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Osoby potrzebujące mogą schronić się przed zimnem, otrzymać gorący posiłek i ciepłą odzież. Dane wszystkich placówek działających na rzecz bezdomnych, czyli schronisk, noclegowni, jadłodajni punktów pomocy doraźnej, ośrodków wsparcie są dostępne tutaj

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button