Aktualności

Antybakteryjny dar od wojewody dla mieszkańców Legnicy

Pięć ton płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni dotarło dziś (8 czerwca) do wydziału zarządzania kryzysowego UM Legnicy.

Dostarczyli je żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z inicjatywy wojewody Jarosława Obremskiego. Preparaty trafią m.in. do wielu miejskich instytucji, placówek medycznych, kulturalnych, szkół, przedszkoli, żłobków, MOPS-u i Domu Pomocy Społecznej.

W rozładunku ponad tysiąca pojemników pracownikom wydziału zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pomagali legniccy harcerze, pod wodzą druha Naczelnika Harcerskiej Organizacji Perspektywa, Jerzym Janickim. Wraz z nim dwie drużyny młodzieży z Harcerskiej Organizacji Perspektywa: Poczta Harcerska Azymut 95 i siódma legnicka drużyna Harcerek Horyzont.

– Nasze Pogotowie Harcerskie działa od drugiego dnia epidemii w naszym kraju i obsługuje zlecenia z Policji, MOPS i Wydziału Zarządzania Kryzysowego – podkreśla Jerzy Janicki. – Mamy nawet własne maseczki i kombinezony ochronne. Mieliśmy pod opieką budynek przeznaczony na kwarantannę w Legnicy. Obecnie przygotowujemy się do wyjazdu na obóz.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button