- REKLAMA -
Aktualności

Wojewoda zakazał odwiedzin w szpitalach na Dolnym Śląsku

W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie naszego kraju, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wydał zakaz odwiedzin w szpitalach na terenie Dolnego Śląska. Decyzję taką wydano, mimo że na Dolnym Śląsku wciąż nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Na długiej liście placówek z Dolnego Śląska objętych zakazem, znalazł się również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, gdzie jednak całkowity zakaz odwiedzin wprowadzono profilaktycznie już od 27.02.2020 r.

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności i oparta jest na przepisie ustawy z 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W uzasadnionych pojedynczych przypadkach, po spełnieniu określonych przez dyrektora placówki warunków, dyrektor może jednak odstąpić od zakazu odwiedzin.

Oprócz szpitala w Legnicy, w naszym regionie zakaz ten objął też m. in. ZOZ w Bolesławcu, Głogowski Szpital Powiatowy, NZOZ Jaworskie Centrum Medyczne, Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie i NZOZ Miedziowe Centrum Zdrowia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 13

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button