Legnica 112Straż Graniczna

Straż Graniczna w Legnicy rozbiła gang przemycający cudzoziemców

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy we współdziałaniu z legnickimi policjantami, przy wsparciu funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem ludzi do krajów Europy Zachodniej. Śledztwo prowadzone jest przez legnickich strażników granicznych pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Legniccy funkcjonariusze SG rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się przemytem cudzoziemców z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki do krajów Europy Zachodniej. Cudzoziemcy docierali do Polski przez tzw. szlak bałkański oraz ze wschodu – przez Łotwę i Litwę.

Funkcjonariusze Placówki SG w Legnicy w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  we Wrocławiu, wspólnie z legnickimi policjantami oraz przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału SG, 12 grudnia br. w wyniku skoordynowanych działań na terenie województwa dolnośląskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, zatrzymali trzech mężczyzn – obywateli Polski.

Jeden z zatrzymanych Polaków jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast pozostałych dwóch usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się organizacją nielegalnej migracji.  W wyniku przeprowadzonych przeszukań znaleziono i zabezpieczono znaczną ilość gotówki.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo jest rozwojowe i spodziewane są dalsze zatrzymania w sprawie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button