Legnica 112Policja

Trwa akcja “Trzeźwy Poranek” na drogach miasta i powiatu legnickiego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już od wczesnych godzin porannych prowadzą działania pod nazwą „TRZEŹWY PORANEK”, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Dziś na głównych drogach miasta i powiatu legnickiego mieszkańcy mogą spotkać patrole drogówki sprawdzające stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze prowadzą działania “Trzeźwy poranek”, które ukierunkowane są na eliminowanie z dróg nietrzeźwych i osób pod wpływem środków odurzających.

Pomimo wielu przeprowadzonych akcji i działań w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do auta po alkoholu. Akcja ta ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych – informuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych. Podczas takich działań policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących, ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button