Legnica 112Policja

Legniccy policjanci zlikwidowali kolejną jaskinię nielegalnego hazardu

Po raz kolejny legniccy policjanci i celnicy udowodnili, że są bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu nielegalnych gier hazardowych. Kolejną jaskinię hazardu odkryto w pomieszczeniu znajdującym się na dzielnicy Fabryczna w Legnicy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 4 automaty, na których były zainstalowane gry o charakterze losowym, części zamienne do nich, karty płatnicze oraz gotówkę. 56-latka, która pracowała w lokalu, usłyszała już zarzuty za organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali wspólne działania, aby zlikwidować kolejną jaskinię hazardu. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że w pomieszczeniu znajdującym się na dzielnicy Fabryczna w Legnicy ma znajdować się kilka automatów do gier hazardowych, na które wymagana jest specjalna koncesja. Ta informacja bardzo szybko potwierdziła się. Kiedy policjanci i celnicy weszli do lokalu cztery urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy.

Na ujawnionych i zabezpieczonych 4 automatach do gier hazardowych zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Następnie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie

– poinformowała kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli części zamienne do automatów, karty płatnicze, telefony komórkowe oraz gotówkę. W lokalu znajdowała się 56-letnia mieszkanka Legnicy, której przedstawiono zarzut organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button