Legnica 112Policja

Legniccy policjanci zlikwidowali laboratorium metamfetaminy. Trzy osoby zatrzymane

Trzy osoby zatrzymane, zlikwidowane laboratorium, przejęte urządzenia i półprodukty zabezpieczone ponad 18 litrów substancji zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuana i ponad 4 kg tzw. „kryształu” to efekt kilku miesięcznej pracy operacyjnej Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Wytężona i skrupulatna praca operacyjna policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zlikwidowania laboratorium narkotykowego znajdującego się na terenie gminy Chojnów oraz gminy Miłkowice. Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że w kilku budynkach mieszkalnych może być wytwarzana metamfetamina. Kiedy funkcjonariusze zebrali kompletny materiał dowodowy i wytypowali miejsca, przystąpili do akcji.

Przy czynnościach związanych z zabezpieczeniem i likwidacją miejsca wytwarzania narkotyków wsparcia legnickim policjantom udzielili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni w jednym czasie, siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Chojnów.

W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej obok gotującego się dla domowników obiadu policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. W garnku zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu

– relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze. Łącznie zabezpieczono 18 litrów substancji w postaci zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuanę oraz ponad 4 kg chlorowodorku metamfetaminy nazywanej potocznie w środowisku przestępczym „kryształem”. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38 i 41-lat.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Wobec trzech zatrzymanych na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button