- REKLAMA -
Legnica 112Policja

Legniccy policjanci uratowali życie niedoszłej samobójczyni

W minioną niedzielę dzielnicowi z legnickiej komendy uratowali życie kobiecie, która usiłowała popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych, którzy podjęli akcję ratunkową, przywróciło funkcje życiowe 49-latki. Do niecodziennej interwencji doszło w jednym z mieszkań na terenie Legnicy. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

W minioną niedzielę dzielnicowi legnickiej Komendy zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie według zgłoszenia 49-letnia kobieta próbowała popełnić samobójstwo.

Jak się okazało kobieta wspólnie z konkubentem i koleżanką oglądali mecz i spożywali alkohol. W przerwie meczu kobieta wyszła do toalety znajdującej się na korytarzu. Gdy długo nie wracała konkubent poszedł sprawdzić co się stało. Wtedy też ujawnił, że  kobieta chciała popełnić samobójstwo wieszając się na drzwiach łazienki. Mężczyzna powiadomił służby ratunkowe i próbował reanimować partnerkę.

Mundurowi szybko przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Na miejscu zastali nieprzytomną bez funkcji życiowych kobietę. Bez chwili wahania policjanci przystąpili do akcji ratunkowej, która przebiegła pomyślnie. Funkcje życiowe kobiety zostały przywrócone – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Funkcjonariusze udzielili 49-latce niezbędnej pomocy, po czym przekazali pod opiekę medyków, którzy zabrali kobietę do szpitala. Z ustaleń policjantów wiadomo, że jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez dzielnicowych działań przyczyniły się do uratowania jej życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania legnickich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z problemami. Co ważne – nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button