- REKLAMA -
KulturaMuzeum Miedzi

“Świątynie Książąt i Mieszczan”. Ostatni wirtualny spacer po Legnicy

“Świątynie Książąt i Mieszczan” – pod takim tytułem odbędzie się ostatni spacer z cyklu “Wirtualne legnickie spacery historyczne”. Premiera 27 września godz. 14.00 na facebookowym profilu Muzeum Miedzina stronie internetowej oraz kanale YouTube.

Prezentacja ostatniego odcinka z cyklu “Wirtualne legnickie spacery historyczne” dotyczyć będzie najstarszego kościoła w mieście, który swój początek bierze w fundacji Bolesława II Wysokiego. Kościół NMP w Legnicy do czasów reformacji był pod stałą opieką książąt piastowskich, którzy dokonywali wielu fundacji na jego rzecz.

W XVII wieku rolę kościoła dworskiego przejął kościół pofranciszkański, którego prezbiterium zaczęło pełnić rolę Mauzoleum Piastów. Mauzoleum stało się częścią pobudowanego w początkach XVIII wieku kościoła p.w. Św. Jana. Dwa reprezentatywne kościoły: gotycki/po przebudowach/ i barokowy służyły najdłużej panującej linii Piastów – Piastów Legnicko-Brzeskich. Przewodnikiem podczas ostatniego wirtualnego spaceru będzie Łucja Wojtasik-Seredyszyn, historyk sztuki, kierownik Działu Sztuki.

Przedostatni odcinek cyklu, czyli „Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów”, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ten odcinek oraz poprzednie z tej serii dostępne są na profilu Muzeum Miedzi na Facebooku, stronie internetowej muzeum oraz na jego kanale YouTube.

Teraz Muzeum Miedzi zaprasza nas na ostatni wirtualny legnicki spacer historyczny pt. „Świątynie Książąt i Mieszczan”, którego premiera odbędzie się już 27 września o godzinie 14.00. Film będzie dostępny na facebookowym profilu Muzeum Miedzina stronie internetowej oraz kanale YouTube (Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych przeczytasz tutaj. Warto też dodać, że projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

wirtualny spacer 27.09.2020

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button