Kultura

Legnicki Spacer Historyczny po Hucie Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza na kolejny Legnicki Spacer Historyczny. Tym razem w sobotę 22 czerwca 2024 r. zwiedzić będziemy mogli największy i najbardziej znany zakład w mieście, który na co dzień jest zamknięty dla osób z zewnątrz.

Hutnicy przy współpracy z Muzeum Miedzi oprowadzą po wnętrzu najstarszego zakładu KGHM-u, działającego już ponad 70 lat. Poznamy historię i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w hucie. Zobaczymy, w jakich warunkach produkowana jest miedź oraz jak wygląda praca hutników.

Zainteresowani spacerem od środy do piątku od godz. 10.00 do godz. 17.00 mogą odbierać wejściówki w kasie Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana). Zostało już ich niewiele. Konieczne będzie wypełnienie ankiety i podanie danych osobowych, m.in. nr. dowodu osobistego, w przypadku małoletnich peselu.

Ze względów bezpieczeństwa w spacerze mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat. Prosimy o włożenie obuwia zakrywającego stopy. Przed wejściem do huty  konieczne jest poddanie się badaniu alkomatem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button