Galeria SztukiKultura

Galeria Sztuki zaprasza na weekendowe wydarzenia

W ten piątek (23.02) Galeria Sztuki przygotowała dla dzieci warsztaty plastyczne inspirowane obecną wystawą „Patrz prosto w oczy”. Od godz. 17:00 pod opieką legnickiej artystki Joanny Siwak dzieci będą tworzyły rysunki, kolaże, a nawet przestrzenne, trójwymiarowe prace. Będą ciąć, kleić i kolorować. Pociechy od 6 roku życia zapisujemy na: galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznie: 535 600 599. Udział jest bezpłatny.

Oprowadzanie autorskie z Anną Bujak i Hubertem Bujakiem rozpocznie się o godz. 18:00. Artyści opowiedzą o tym co ich inspiruje. Skąd wzięli pomysł na tytuł wystawy „Patrz prosto w oczy”. Oprowadzą nas po wystawie i o niej opowiedzą. Zaprezentują swoją twórczość w szerszym kontekście i pokażą prace, których nie zobaczymy na obecnej ekspozycji. Tematy, które interesują artystów często wywodzą się z aktualnego dyskursu medialnego i zainteresowania kulturą cyfrową. Rzeczywistość okraszają dozą dobrego poczucia humoru, ale nie odcinają się od poruszanych problemów. Na spotkanie wstęp wolny.

Na sobotę i niedzielę polecamy spacer do Galerii. Czas wolny możemy spędzić oglądając dwie ekspozycje „Ogród Hesperyd” i „Patrz prosto w oczy”.

Wystawę Małgorzaty Korenkiewicz zobaczymy w Galerii RING do 17 marca. Ogród Hesperyd to mityczne miejsce, które uosabia bogactwo pilnie strzeżone i nieosiągalne dla ludzi. Autorka nazwała tak swoją jubileuszową prezentację – podsumowującą trzydziestolecie pracy twórczej – jakby sugerując, że otwiera przed nami świat niedostępny, którego kuszących owoców nie da się skraść i zatrzymać dla siebie. Pozwala nam jednak zajrzeć na chwilę do tego tajemniczego ogrodu, pełnego postaci, metafor i symboli. A to, co ukradkiem widz zobaczy, nie da się mu odebrać.

„Patrz prosto w ekran” – tak przewrotnie można rozwinąć tytuł wystawy „Patrz prosto w oczy” dostępnej w Galerii Sztuki, pl. Katedralny 1. Prace artystów Anny Bujak i Huberta Bujak związane są z przesytem treści – obrazów i wiadomości – przede wszystkim w mediach. Wystawa pokazuje wielką wrażliwość artystów i ich zaangażowanie w otaczającą rzeczywistość. Prezentowane prace wywołują refleksję na temat współczesnych mediów, przeładowania obrazami i poruszają tematy ważne dla współczesnego odbiorcy. Wystawa czynna do 17 marca.

Na wszystkie wystawy i wydarzenia wstęp bezpłatny!

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button