AktualnościZ życia miasta

Nowe nasadzenia drzew w ramach LBO na Osiedlu Kopernika

W ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, miasto Legnica zrealizowało projekt zatytułowany „Piękne Drzewa dla Zdrowia i Lepszej Jakości Życia na Koperniku”.

Inicjatywa ta skupiła się na nasadzeniu drzew i krzewów w sześciu lokalizacjach, przyczyniając się do poprawy estetyki przestrzeni publicznej oraz korzystnego wpływu na środowisko. W sumie posadzono 162 drzewa różnych gatunków: klony, kasztanowce, brzozy, garby głogi, buki, miłorzęby, platany, wiśnie, śliwy, dęby, orzechy, oraz magnolie, które znalazły swoje nowe miejsce na osiedlu Kopernika. Ponadto nasadzono 1 577 różnych rodzajów krzewów, które dodatkowo wzbogaciły przestrzeń miejską.

Miejsca, które zyskały nowe zielone elementy, to:

  • Skwer przy ul. Moniuszki
  • Eko-Skwer przy ul. Horyzontalnej
  • Skwer przy ul. Horyzontalnej
  • Skwer przy ul. Heweliusza
  • Skwer przy ul. Neptuna
  • Skwer przy ul. Galileusza

Projekt nie tylko skoncentrował się na nasadzeniach, ale także przewidział dodatkową małą infrastrukturę, która pojawiła się na placach, tworząc przyjemne miejsca do wypoczynku dla mieszkańców. Inwestycja ta nie tylko przyczynia się do poprawy otaczającego nas środowiska, ale również stanowi doskonały przykład partycypacji społecznej, gdzie mieszkańcy miasta mieli możliwość wpływania na rozwój przestrzeni miejskiej poprzez Legnicki Budżet Obywatelski.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button