- REKLAMA -
Aktualności

LBO 2024. Sprawdź listę zwycięskich projektów

LBO 2024 dobiegł końca. Zespół Kwalifikacji Projektów Legnickiego Budżetu Obywatelskiego podsumował wyniki głosowania mieszkańców w edycji LBO 2024. Zwyciężyło sześć projektów, po jednym w każdym z obszarów miasta.

W internetowym głosowaniu, trwającym od 22 maja do 5 czerwca, wzięło udział 4934 legniczan. Każdy przy wyborze projektu dysponował pulą pięciu punktów.

– To już 11 jedenasta edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy miasta decydowali i włączali się w przygotowanie ważnych dla nich inwestycji. W tej edycji na sześć zwycięskich zadań wydamy 6 mln zł

– powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dotychczas w ramach LBO zrealizowano ponad 100 inwestycji. Na realizację wszystkich zadań  latach 2014 – 2023 miasto wydało ok. 25 mln zł.

Lista zwycięskich projektów do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Obszar nr 1 – PÓŁNOCNY

Przebudowa ulicy Wroniej w Legnicy

Założeniem projektu jest modernizacja ul. Wroniej, gdyż  droga nie posiada nawierzchni utwardzonej,
co powoduje występowanie dużej ilości kurzu i kałuż a także dziur. Projekt ma na celu wykonanie nawierzchni utwardzonej asfaltowej lub z kostki.

Obszar nr 2 – ZACHODNI

Rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. Budowa nowych boksów
z wybiegami dla psów.

Budowa nowych boksów wraz z wybiegami dla psów w legnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Projekt ma na celu poprawę warunków bytowania psów, zapewnić im bezpieczną i wygodną przestrzeń życiową oraz odpowiednie warunki sanitarne. Wybiegi mają pozwalać psom na korzystanie z ogrodzonej przestrzeni wg. własnych potrzeb.

Obszar nr 3 – STARE MIASTO

Plac zabaw przy Czwórce

Projekt „Plac zabaw przy Czwórce” zakłada ogrodzenie i urządzenie bezpiecznego i atrakcyjnie wyposażonego miejsca zabaw, integracji lokalnej społeczności i promowania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Mimo, iż plac zlokalizowany zostanie na terenie SP4, przy ul. Piastowskiej 3, będzie ogólnodostępny.

Obszar nr 4 – REJON OSIEDLA KOPERNIK

Przebudowa wnętrza podwórza w kwartale ulic Św. Trójcy, Drukarska, Rzemieślnicza, Wrocławska.

Projekt ma na celu poprawę życia mieszkańców zamieszkujących podwórko przy ul. Św. Trójcy, Drukarskiej, Rzemieślniczej i Wrocławskiej poprzez utwardzenie terenu.

Obszar nr 5 – PIEKARY

Przebudowa chodnika przy ul. Szaniawskiego

Wykonanie drugiego etapu wniosku LBO z 2017 r. obejmującego wykonanie nowej nawierzchni chodnika wzdłuż bud. Szaniawskiego 1-3, 5-7.Likwidacja istniejącego załamania i znacznej różnicy w poziomach chodnika wraz z likwidacją barier dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się w kierunku kościoła, szkoły, Policji i sklepów.

Obszar nr 6 – POŁUDNIOWY

Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej przy osiedlu na ul Wielogórskiej 68-74

Wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej przy ul. Wielogórskiej w części zachodniej Dz 963 zgodnie
z projektem ETAP III + dalsza część drogi na Dz 963 w kierunku wschodnim do miejsca w którym łączy się  z nawierzchnią asfaltową. (razem ok 130 mb)

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button