AktualnościZ życia miasta

LBO 2022. Przy ul. Bydgoskiej powstał mini skatepark

Kompleks rekreacyjno – sportowy przy ul. Bydgoskiej wzbogacił się o kolejne elementy. Właśnie zakończyła się budowa mini skateparku, który będzie służył najmłodszym. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach tej inwestycji zbudowano:

  • Funbox z grindboxem, czyli  – serce każdego skateparku. Wersja ta zawiera dodatkowy element w postaci poręczy co daje większą możliwość nauki nowych trików.
  • Grindbox – murek z powierzchnią do grindowania. Element służący do zabawy i nauki nowych trików.

Elementy te zostały wykonane z betonu recepturowego w technologii torkretowania na mokro przy użyciu mieszkanki recepturowej.

Przypomnijmy, że w ramach LBO 2021 zbudowany został tutaj pierwszy element skateparku z podłożem z płyty betonowej oraz najazdami. W poprzednich edycjach LBO powstało boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej, do gry w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę o powierzchni 534 m2 oraz inne urządzenia m.in. stół do gry w ping ponga.

Inwestycja ta była drugim etapem rozbudowy ogródka wielopokoleniowego, który został zbudowany cztery lata temu, także w ramach LBO. Powstał wówczas plac zabaw z karuzelą, bujakami, huśtawką oraz siłownia plenerowa m.in. z wioślarzem, orbitkiem i biegaczem. Teren wzbogaca mała architektura z ławkami i stołami do gry w szachy i chińczyka.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button