AktualnościLegnica 112

Straż Graniczna: Obywatelka Ukrainy zatrzymana za nielegalny pobyt

W miniony czwartek funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali 11 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy. Pogranicznicy z Legnicy zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która na terenie Polski i strefy Schengen przebywała nielegalnie. 

Kobieta w trakcie legitymowania tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie posiada paszportu, a dalsze jej wyjaśnienia wzbudziły podejrzenie, że kobieta w Polsce może być nielegalnie. W trakcie rozmowy okazało się jednak, że cudzoziemka swój paszport ukrywa w podróżnej torbie. W wyniku dalszej weryfikacji funkcjonariusze stwierdzili, że pobyt kobiety w Polsce jest faktycznie nielegalny a jej dane wpisane zostały do Systemu Informacji Schengen w celu odmowy wjazdu oraz do wyjazdu cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego państwa jest niepożądany.

Dodatkowo w wyniku analizy dokumentu stwierdzono, że z jednej ze stron paszportu usunięto odcisk stempla zobowiązującego ją do wyjazdu z Polski. Kobieta za ingerencję w dokument paszportowy została zatrzymana. W tej sprawie funkcjonariusze SG wszczęli postępowanie karne. Za przerabianie dokumentów grozi jej kara grzywny lub pozbawienia wolności – informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button