- REKLAMA -
Aktualności

Na osiedlu Piekary A będzie funkcjonować “Klasa pod chmurką”

Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy klasy pod chmurką – park kieszonkowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 na Piekarach A. Termin składania ofert do 2 listopada. Zadanie zostanie wykonane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu przyszkolnego na park kieszonkowy, poprzez stworzenie zadaszonego miejsca (pergola drewniana na posadzce z kostki betonowej) z ławami i stołami do przeprowadzania lekcji na świeżym powietrzu, nasadzenie nowych roślin, zakup i montaż wyposażenia placu edukacyjno – integracyjnego, wykonanie pomocy dydaktycznych takich jak:  tablica, ogrodowa stacja pogody, hotel dla owadów, wykonanie ścieżki sensorycznej oraz ulicznych gier edukacyjnych.

Parki kieszonkowe ze względu na swoje niewielkie rozmiary  pełnią funkcję rekreacyjną, edukacyjną i mogą one przyczynić się do zmniejszenia skutków zmian klimatycznych w mieście. Wyposażone w elementy małej architektury do odpoczynku, edukacji lub zachęcające do aktywności fizycznej dzieci oraz dorosłych stanowią miejsce lokalnej integracji mieszkańców.

Z “Klasy pod chmurką” skorzystają nie tylko uczniowie SP nr 16 w Legnicy lecz również z oddziałów pobliskiego przedszkola oraz mieszkańcy osiedla.

Przypomnijmy, że w 2017 tuż przy Szkole Podstawowej nr 16 powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zamontowano tutaj na sztucznej nawierzchni m.in.: sześciokąt wielofunkcyjny z drążkami i linami, trzy wieże, huśtawka i ławki.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie
Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button