- REKLAMA -
AktualnościInwestycje w Legnicy

Legnicki AquaFun finalistą konkursu Modernizacja Roku

Modernizacja AquaFunu doceniona w 26 edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI. Legnicka inwestycja, zespół basenów odkrytych Letni Park Wodny AquaFun AquaFun znalazł się w gronie finalistów w prestiżowym plebiscycie Modernizacja Roku 2021.

Podczas tegorocznej edycji oceniano 500 realizacji, z czego 75 znalazło się w Finale. Nagrody tradycyjnie przyznano na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplom dla inwestora odebrali Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy oraz  prezes Strefy Aktywności Gospodarczej Magdalena Ryglicka wraz z Moniką Karubin, kierownikiem Letniego Parku Wodnego Aqua Fun w Legnicy.

List gratulacyjny za otrzymanie tytułu i wyróżnienia „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” złożył także Cezary Przybylski marszałek województwa dolnośląskiego.

Jury Konkursu doceniło zachowane wartości historyczno-artystyczne i architektoniczne. Obiekt został umieszczony w gminnej ewidencji zabytków. Wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków, przy użyciu zaakceptowanych przez niego materiałów i z należytym poszanowaniem pierwotnych rozwiązań i założeń

Zespół basenów odkrytych pochodzący z lat 20-tych ubiegłego stulecia, obejmujący teren o powierzchni ok. 23 tys. m2, został przebudowany, a także rozbudowany i przekształcony w nowoczesny Letni Park Wodny AQUAFUN Legnica, który może przyjąć jednorazowo ok. 3 tys. wypoczywających i bawiących się osób. Zachowana została jego pierwotna funkcja.

Otwarcie  Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy odbyło się 26 czerwca  2021.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button