Aktualności

W Legnicy otwarto Dom Opieki nad Matką i Dzieckiem

W Legnicy przy ulicy Przemysłowej otwarto uroczyście Dom Opieki nad Matką i Dzieckiem. Inwestycja rozpoczęła się w 2022 roku, a była odpowiedzią na rosnące potrzeby wsparcia samotnych rodziców.

Nowo wybudowany budynek o powierzchni blisko tysiąca metrów kwadratowych został połączony z istniejącym Schroniskiem dla Bezdomnych, tworząc kompleks składający się z dwóch brył. Parterowej o kształcie trójkąta oraz trzykondygnacyjnej o kubaturze 2 643,12 m³. To nie tylko nowoczesny budynek, ale przede wszystkim miejsce, które ma służyć potrzebującym.

Dom Opieki jest funkcjonalny i przyjazny dla mieszkańców. Znajdują się w nim: 17 pokoi mieszkalnych (w tym jeden przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenie stołówki z nowoczesnym zapleczem kuchennym, 2 świetlice, pokój terapii i psychologa, administracyjne biura dla pracowników, sanitariat, pomieszczenia gospodarcze i techniczne i wózkownia.  W sumie dach nad głową znajdzie tutaj 45 osób.

– Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów prowadzonych przez samorząd w naszym kraju. Zależy nam na wsparciu osób, które w związku z trudną sytuacją życiową znalazły się bez swojego domu, a po okresie pomocy będą mogły się ponownie usamodzielnić. Miasto na realizację tej ważnej ze względów społecznych inwestycji pozyskało dwie dotacje. Milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz milion z programu „Za życiem” na pełne wyposażenie obiektu 

– powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Zagospodarowano także teren wokół budynku. Wykonano nowoczesną nawierzchnię, wybudowano miejsca parkingowe i ogrodzenie terenu zapewniając wygodę mieszkańcom i pracownikom. Łączny koszt inwestycji wraz z pełnym wyposażeniem to ponad 10,7 miliona złotych.

Dzięki tej inwestycji Legnica daje wyraz troski o najbardziej potrzebujących mieszkańców, tworząc miejsce, które nie tylko zapewnia dach nad głową, ale również daje wsparcie i szansę na lepsze życie dla rodziców z dziećmi.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button