Kryminałki

Jest śledztwo w sprawie znęcania nad dziećmi w przedszkolu

Prokuratura Rejonowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się fizycznego i psychicznego w podlegnickiej miejscowości nad podopiecznymi oddziału przedszkolnego jednej z niepublicznych szkół a także doprowadzenia w tej samej placówce małoletnich poniżej lat 15, w tym 4 chłopców wskazanych imiennie, do poddania się innej czynności seksualnej.

O tej sprawie powiadomili Policję rodzice pokrzywdzonych dzieci. Twierdzili, że wychowawcy wyzywają dzieci, poniżają je, straszą, a nadto biją i łapią za szyje. Z uzyskanych materiałów wynika, iż niektóre z dzieci mogły być dotykane w miejsca intymne. Prokurator Rejonowy w Legnicy niezwłocznie wszczął w sprawie śledztwo.

W sprawie do chwili obecnej m.in.: przesłuchano w charakterze świadków rodziców małoletnich, zabezpieczono nagrania wypowiedzi dzieci oraz zachowań nauczycieli sporządzone przez rodziców, wystąpiono do sądu z niezbędnym wnioskiem o przesłuchanie małoletnich pokrzywdzonych w obecności psychologa i wystąpiono do Kuratorium Oświaty Delegatura w Legnicy o przeprowadzenie kontroli w placówce

– mówi Liliana Łukasiewicz – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Legnicy obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie znęcania się fizycznego i psychicznego, co stanowi czyn z art. 207 § 1a kk., zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodatkowo śledztwo dotyczy doprowadzenia podopiecznych oddziału przedszkolnego jednej z niepublicznych szkół – małoletnich poniżej lat 15 do poddania się innej czynności seksualnej, tj. o czyn z art. 200 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk., co zagrożone jest z kolei karą w wymiarze od lat 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Zaplanowane są liczne inne czynności procesowe zmierzające do ustalenia, czy rzeczywiście doszło do skrzywdzenia dzieci, ilu maluchów to dotyczy oraz kto personalnie ponosi za to odpowiedzialność. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów. Zawiadomienie dotyczy kilkorga opiekunów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button