- REKLAMA -
Aktualności

Tragedia w Lasku Złotoryjskim. Wuefista z prokuratorskimi zarzutami

Prokuratura Rejonowa w Legnicy postawiła zarzuty nauczycielowi, który w miniony piątek prowadził w Lasku Złotoryjskim lekcję WF-u. Podczas tej lekcji doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego uderzony drewnianą belką w głowę uczeń w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala, gdzie walczy o życie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Lasku Złotoryjskim. Podczas wykonywania ćwiczeń siłowych, polegających na podnoszeniu drewnianej belki, uczniowie odrzucili ją tak niefortunnie, że uderzyła ona w głowę 13-letniego Jakuba R. Uczniowie wraz z nauczycielem rzucili się natychmiast na ratunek, jednak mimo ich wysiłków chłopiec nie odzyskał przytomności. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że uczeń ma połamane kości czaszki i musiał zostać poddany operacji neurochirurgicznej. Do dziś nie odzyskał przytomności; lekarze legnickiego szpitala nadal walczą o jego życie.

W związku z tym zdarzeniem prokuratura postawiła nauczycielowi dwa zarzuty: popełnienie przestępstwa  polegającego na narażeniu małoletnich podopiecznych na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszkodzenia ciała oraz nieumyślne doprowadzenie do powstania obrażeń, które skutkowały chorobą zagrażającą życiu. Prokurator zdecydował też o zastosowaniu wobec podejrzanego dwóch środków zapobiegawczych: mężczyznę zawieszono w wykonywaniu zawodu nauczyciela oraz poddano dozorowi policyjnemu. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button