AktualnościInwestycje drogowe

Trwa budowa ul. Szybowcowej. Prace coraz bardziej zaawansowane

Coraz bardziej widoczne są postępy prac na budowie ul. Szybowcowej na terenie  byłego lotniska. Jak informuje wydział inwestycji miejskich na znacznej części drogi wykonano podbudowę i stabilizację podłoża konstrukcji jezdni, także podłoże na ciągu pieszo rowerowym. Ułożono krawężniki wraz ze ściekami i osłony pod instalacje elektryczne.

Budowa ul. Szybowcowej na terenie byłego lotniska wykonywana jest na odcinku drogi łączącej ulice Jaworzyńską , Nasienną, Szybowcową z ul. Spółdzielczą. Zbudowane będzie skrzyżowanie z ul. Spółdzielczą, drogi rowerowe, chodniki, odwodnienie, oświetlenie i kanał teletechniczny. We wtorek teren inwestycji odwiedzili prezydent Tadeusz Krzakowski i jego zastępczyni Jadwiga Zienkiewicz.

Inwestycja jest realizowana w ramach budowy dróg lokalnych aktywizujących obszary aktywności gospodarczej i mieszkaniowej w Legnicy. Nasze miasto otrzymało na nią dofinansowanie z Rządowego Programu Polski  Ład w kwocie 14 mln 250 tys. zł. Zwycięzca przetargu Firma Budrim złożyła  najkorzystniejszą ofertę  z ceną  9 mln 828 tys. zł.  W tej sytuacji kwota dotacji zostanie odpowiednio zmniejszona. W ramach tego przetargu realizowana jest także  budowa drogi łączącej ul. Żołnierską z ul. Marynarską, która obejmuje budowę chodników, miejsc postojowych, oświetlenia, kanalizacji oraz zagospodarowaniem zieleni.

Przypomnijmy, że pod koniec minionego rok na terenie byłego lotniska powstała nowa arteria  komunikacyjna w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Ten bardzo ważny dla naszego miasta układ komunikacyjny usprawnił dojazd do wielu newralgicznych miejsc m.in. terenów inwestycyjnych z istniejącymi i powstającymi zakładami oraz drogami A4 i S3. Koszt tej inwestycji to ok. 20 mln 53 tys. zł. Ulica Szybowcowa jest kolejnym elementem w tym układzie komunikacyjnym. Dodajmy, że w jej sąsiedztwie na ul. Śmigłowcowej Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje sieć kanalizacyjną. Zwiększy to atrakcyjność tych terenów pod inwestycje i przyczyni się do rozwoju także miasta.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button