AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ulicy Złotoryjskiej wkracza w decydującą fazę

Przebudowa ulicy Złotoryjskiej, jednego z kluczowych zadań inwestycyjnych miasta, wkracza w decydującą fazę. Priorytetowy projekt przewiduje kompleksowe zmiany na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Ceglanej, znacząco poprawiając komfort i bezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Aktualnie na terenie budowy trwają intensywne prace. Montaż wierzchniej warstwy przy powstającej zatoce autobusowej. Budowane są wyspy dzielące przy azylach dla pieszych oraz lewoskrętach w ulice Makuszyńskiego i Leśmiana oraz układane są warstwy konstrukcyjne w ramach poszerzenia jezdni.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 3 mln 413 tys. zł. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 1 436 268 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowa ulicy Złotoryjskiej jest jednym z priorytetowych zadań inwestycyjnych miasta.

Kolejne etapy remontu przewidują kontynuację prac na odcinku od ulicy Gwarnej do przejścia podziemnego oraz od przejazdu kolejowego w kierunku miasta. Wdrażane zmiany mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury drogowej, lecz także zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców Legnicy.

Źródło: UM Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button