AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ul. Limanowskiego. Miasto wybrało wykonawcę

Legnicka firma Budromos z ofertą 4 mln 160 tys. zł  wygrała przetarg na przebudowę ulicy Bolesława Limanowskiego wraz z włączeniem do skrzyżowania z ul. Kamienną i Kościelną oraz rozbudową parkingu.

Zamówienie obejmuje: wymianę nawierzchni ulicy i chodników w obrębie skrzyżowania ulic Kamiennej, Kościelnej i Limanowskiego, rozbudowę parkingu, przebudowę chodników i zatoki postojowej dla autobusów, oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięcia kolizji i zagospodarowanie zieleni. Na tę inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 5 mln zł. W tym przypadku wysokość promesy zostanie obniżona.

To będzie kolejna inwestycji na Kartuzach. W poprzednich w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Legnicy na lata 2015–2020 przebudowano ul. Wrocławską od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej oraz przebudowano podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej. Mieszkańcy otrzymali bulwar nad Kaczawą wraz z przebudowaną ul. Nadbrzeżną. Przy ul. Kościelnej 3 na powstało Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu – m.in. plac zabaw, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia plenerowa.

Miasto przeznaczyło na inwestycje w ramach tego programu ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło ok. 10 mln zł.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button