AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa placu Słowiańskiego. Kolejna zmiana w organizacji ruchu

Jak informuje wykonawca przebudowy placu Słowiańskiego we wtorek 29 listopada zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia południowa ul. Skarbka i Witelona (od strony Technikum Ekonomicznego). Samochody będą jeździły jezdnią północną.  Przewidywany termin zakończenia prac w tym etapie  31.05.2023.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z zakończeniem części prac na południowej stronie. Zbudowano już tutaj zbiornik retencyjny,  konstrukcje (nośne) w przejściu podziemnym. Wyłożono warstwę asfaltu na jezdni, zbudowano zatokę autobusową,  dobiega końca  układanie  nawierzchni chodnika z płyt kamiennych wzdłuż ul. Witelona i ul. Skarbka oraz nawierzchni ścieżki rowerowej z kostki kamiennej wzdłuż ul Skarbka.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję.  Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button