- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Firma FOBIS z Lubina wyremontuje ul. Sikorskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy rozstrzygnął przetarg na realizację robót budowlanych obejmujących przebudowę ul. Sikorskiego na odcinku od ronda na ul. Sudeckiej do ul. Koskowickiej w Legnicy. Do realizacji inwestycji wybrano firmę budowlaną FOBIS z Lubina, która zaoferowała się wykonać prace za 1 823 644,05 zł. brutto. 

Do przetargu zgłosiło się ogółem 6 firm: DROG-ZIEM ze Strzegomia, Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia, Firma Budowlana „FOBIS” z Lubina, BUDROMOS z Legnicy, BERGER BAU Polska z Wrocławia oraz POL – DRÓG z Drawska Pomorskiego. Oferta firmy DROG-ZIEM została odrzucona, gdyż treść oferty nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Spośród 5 pozostałych ofert Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy wybrał ofertę lubińskiej firmy FOBIS, która zaproponowała że wykona prace za najniższą kwotę spośród wszystkich ofert. Tym samym koszt przebudowy ul. Sikorskiego na odcinku od ronda na ul. Sudeckiej do ul. Koskowickiej wyniesie 1 823 644,05 zł brutto. Wykonawca zobligował się zrealizować inwestycję do 30.09.2020 r., przy jednoczesnym udzieleniu 72-miesięcznej gwarancji.

Zakres prac obejmie m. in. przebudowę skrzyżowania z ul. Koskowicką, przebudowę istniejących chodników i ścieżek rowerowych, remont istniejących studni kanalizacyjnych wraz z regulacją włazów, wymianę wpustów jezdniowych z przykanalikami, renowację istniejącego kolektora ze studniami.

Legniccy kierowcy na ten remont czekali blisko rok; odcinek ul Sikorskiego, od ronda na ul. Sudeckiej do ul. Koskowickiej, zamknięty został dla kierowców w styczniu 2018 roku (pisaliśmy o tym tutaj). Powodem takiej decyzji były złe warunki techniczne nawierzchni, tzw. utrata nośności, co sprawiało że ruch samochodowy powodował powstawanie dziur w jezdni.

Przypomnijmy, że firma FOBIS była też odpowiedzialna za budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Sudeckiej, które oddano do użytku w grudniu 2016 roku..

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button