AktualnościInwestycje drogowe

Ogłoszono przetarg na przebudowę Alei Rzeczypospolitej w Legnicy

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy przygotował się do kolejnej istotnej inwestycji mającej na celu poprawę infrastruktury drogowej w mieście. Tym razem ogłoszono przetarg na przebudowę al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów.

Roboty budowlane obejmować będą szereg działań mających na celu modernizację oraz poprawę funkcjonalności tej ważnej arterii komunikacyjnej. W ramach projektu planowane jest wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowa azylów dla pieszych, przebudowa zatok autobusowych, budowa ścieżek rowerowych, oraz przebudowa istniejących chodników i zjazdów.

Jednym z istotnych elementów projektu jest także budowa oświetlenia ulicznego w ciągu al. Rzeczypospolitej w odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Okrężnej. Ten dodatkowy element ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz poprawę komfortu.

– Przebudowa al. Rzeczypospolitej stanowi kolejny krok w naszych działaniach mających na celu poprawę infrastruktury drogowej w Legnicy. Dzięki tym zmianom mieszkańcy będą mogli korzystać z tej ważnej arterii w sposób bardziej bezpieczny i komfortowy – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Zarząd Dróg Miejskich zachęca zainteresowane firmy do składania ofert w przetargu, który potrwa do 20 lutego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button