Diecezja Legnicka

Ruszyły zapisy na 32. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę

W dniach 27 lipca – 5 sierpnia odbędzie się już po raz 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Ruszyły zapisy w dwóch zasadniczych formach: on-line oraz u księży przewodników.

W tym roku hasłem pielgrzymki będzie „Nie jesteś sam”. Jest to, co prawda, bardzo luźne, ale nawiązanie do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Każdego dnia pielgrzymi będą przypominali sobie jedną postać z Pisma Świętego, która mierzyła się z jakimś rodzajem samotności w swoim życiu.

Do tych myśli nawiązuje plakat, który będzie promował 32. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zobaczymy na nim wielką górę symbolizującą życiowe wyzwania, a na jej szczycie małego człowieka stojącego samotnie. To jednak tylko pierwsze wrażenie, ponieważ to co na początku jawi się jako bezkształtne chmury jest tak naprawdę mgłą skrywającą wielką tajemnicę. W tym nierozpoznanym gąszczu zaczynamy widzieć sylwetki świętych, którzy czekają, żeby dać się nam poznać i z nami spotkać. „Nie jesteś sam” – te słowa zdają się wybrzmiewać z każdej strony. Podjęty wysiłek, wyruszenie w drogę, wejście na górę, wyjście naprzeciw swoim lękom, sprawiają, że życie staje się inne, lepsze, bardziej świadome…

W tym roku zapisy będą odbywały się w dwóch zasadniczych formach: on-line oraz u księży przewodników.

FORMULARZ ZAPISÓW ON-LINE

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button