Miedź LegnicaSport

Jacek Podgórski nowym wzmocnieniem Miedzi Legnica

Miedź Legnica odsłania kolejne transferowe karty. Klub podpisał 3-letni kontrakt z 27-letnim pomocnikiem Jackiem Podgórskim, w minionych rozgrywkach związanym z ekstraklasową Koroną Kielce.

Podgórski ostatnie cztery sezony spędził w kieleckiej Koronie, z którą najpierw wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy, a następnie dwukrotnie utrzymał się w elicie. W tych sukcesach duży udział miał wychowanek Chojniczanki Chojnice. Jego doskonałą dyspozycję w ostatnich tygodniach podkreślił wybór do jedenastki 33 kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończonych niedawno rozgrywek. Łącznie w najwyższej klasie w minionych dwóch ligowych kampaniach rozegrał 59 meczów, w których strzelił gola i zaliczył 5 asyst. Szczebel niżej oraz w barażach wystąpił w 148 spotkaniach, zdobywając 19 bramek i notując 19 asyst.

Charakterystyczna dla Podgórskiego jest boiskowa nieustępliwość i nieodpuszczanie rywalom na każdym centymetrze boiska. 27-latek dysponuje dobrym dośrodkowaniem i podaniem otwierającym drogę do bramki przeciwnika. Występować może zarówno na skrzydle, jak i bocznej obronie. Dobrze czuje się na obu stronach boiska, ale częściej ustawiany był na prawej flance. Z klubem znad Kaczawy związał się 3-letnią umową.

– Moim celem po przyjściu do Miedzi jest awans do PKO BP Ekstraklasy. Mam nadzieję, że dokonamy tego jak najszybciej, już w pierwszym sezonie po moim dołączeniu do klubu

– powiedział Jacek Podgórski po podpisaniu umowy z legnickim klubem.

Jacek, witamy w Miedzi i życzymy powodzenia w zielono-niebiesko-czerwonych barwach.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button